ماجرای جالب امام جماعت مسجد لیورپول

راهم را به سوی مسجد و سازمان اسلامی لیورپول کج کردم. از ورزشگاه آنفیلد ۲۰ دقیقه راه بود. مردمی با سبک‌های زندگی مختلف را دیدم که داشتند پیش هم جمع می‌شدند. بیرون مسجد جعبه‌های بی‌شماری از غذا وجود داشت تا به بانک‌غذای شهر اهدا شود. درون مسجد هم انرژی بالایی موج می‌زد.
یان بیرن، یکی از بنیان‌گذاران کمپین حمایت هواداران فوتبال از فودبانک، از گروه اسپیریت آف‌شنکلی، یکی از گروه‌های هواداری لیورپول می‌گفت: «گرسنگی تبعیض قائل نمی‌شود.» او توسط دیو کلی، یکی از هواداران اورتون همراهی می‌شد و البته جان راتمسکی، رییس اتحادیه هواداران مستقل وستهم.
راتمسکی می‌خواست از جامعه مسلمانان به دلیل اهانت هواداران وستهم به محمد صلاح در بازی لیورپول با این تیم عذرخواهی کند. او به شفیقور رحمان، یک شال‌گردن وستهم را اهدا کرد و امام جماعت مسجد آنرا در حالی که نمازعصر را امامت می‌کر‌د به گردن انداخت. آن هم با اینکه او طرفدار لیورپول است و دوست سادیو مانه. فوتبالیستی که اغلب اوقات نمازش را در این مسجد همراه با محمد صلاح می‌خواند.
نمازگزاران بعد از این، از راتمسکی تشکر کردند. رحمان هم گفت: «ما یک چیز مشترک داریم. خارج از بحث فوتبال، همه انسان هستیم.»
– قسمتی از گزارش ویژه جاکوب استینبرگ، خبرنگار گاردین درباره نژادپرستی در فوتبال انگلیس
– در عکس رحمان، امام جماعت مسجد لیورپول را می‌بینید در حالی که شال‌ هواداران وستهم را به گردن انداخته.

2 Comments

 1. reg
  2019/04/18
  Reply

  با سلام من از اجرا شما خوشم میاد و همیشه انتظار دارم سطح کاری شما بالا باشه فقط یه توضیح میخواستم از شما که چطور میشه !! دو مجری و یک گزارشگر شبکه پر مخاطب ورزش نتونند اسم بازیکنان رو درست تلفظ کنن!!! واقعا چطور میشه روبرتو فیرمینو رو روبرتو فه رمینو تلفظ کرد؟؟؟؟ firmino با fermino دوتا چیز نه مثل هم نه شبیه هم نه نزدیک به هم هستن!!!!!! یعنی واقعا کسانی که تو همچین شرایطی در این سطح کار میکنن باید همچین اشتباهاتی داشته باشن!!!!!! البته که این فقط یک مثال بود و حداقل ده مورد دیگه میتونم مثال بزنم براتون…. مثل نبی کیتا که نبی کیه تا میخونیدش یا هندرسون که هاندرسون میخونیدش … باور نکردنیه… امیدوارم یه تجدید نظر کنید … چون واقعا آزار دهندست به شخصه بخاطر این تلفظ ها گاها از خیر تماشای بازی تیمم میگذرم!!!! موفق

  • rasoulmajidi
   2019/04/26
   Reply

   ممنون از دقت نظرتون. باید فیلم بازی‌های لیورپول و اجرای خودم رو نگاه کنم اگر حق با شما باشه اصلاح کنم. ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *