چند پیش بینی ورزشی از سال ۲۰۱۸

 روزنامه نگارها در سرتاسر دنیا عادت دارند سال که عوض می شود، پیش بینی هایی درباره سال جدید داشته باشند. روزنامه خوان ها هم اساسا از چنین پیش بینی هایی با روی خوش استقبال می کنند. مطلبی که در ادامه می خوانید ترجمه نیست اما خلاصه ای است از پیش بینی سایت های معتبر دنیا درباره ورزش به انتخاب من.
    
    جام جهانی ۲۰۱۸
    قهرمان: آرژانتین
    نوبتی هم باشد دیگر نوبت قهرمانی آبی و سفیدپوشان در جام جهانی است. آنها برای قهرمانی همه چیز را در اختیار دارند. مهم تر از اینها البته آمادگی بالای مسی است. او می تواند یک رهبر واقعی برای قهرمانی تیمی باشد که از سال ۱۹۸۶ به این طرف طعم بالا بردن جام را بالای سرش نچشیده. البته خیلی ها با این پیش بینی موافق نیستند و برزیل و آلمان را دارای شانس بیشتری می دانند. به خصوص که آرژانتین برای رسیدن به روسیه حسابی به سختی افتاد. اما پیش بینی ما از قهرمان جام جهانی همین تیم امریکای جنوبی است.
    
    بازنده بزرگ: پرتغال
    پرتغال امسال در گروهی قرار دارد که ایران هم در آن حضور دارد: گروهی که از نظر ما سخت است و از نظر آنها کمی آسان. آنها می گویند تنها اسپانیاست که می تواند برای شان مشکل ساز شود و خودشان را یکی از مدعیان اصلی فتح جام می دانند. با این همه برخی از سایت ها اعتقاد دارند پرتغال که همین دو سال پیش قهرمان یورو شد، شانس زیادی برای رسیدن به مراحل بالایی جام ندارد و این بار شانس در خانه آنها را نخواهد زد. آیا آنها یکی از حذف شده های زودهنگام جام ۲۰۱۸ هستند؟
    
     
    فوتبال باشگاهی
    پادشاهی سیتی به پایان نمی رسد
    سیتی این فصل هر رکوردی را که دلش خواست جابه جا کرد. آنها با اقتدار در صدر جدول ایستاده اند: با فاصله ای دو رقمی نسبت به چلسی. اما آیا آنها در پایان فصل هم در همین جایگاه قرار خواهند داشت؟ نسبتا هیچکس نیست که پیش بینی اش چیز دیگری باشد. همه نه تنها لیگ جزیره را برای گواردیولا و شاگردانش می دانند بلکه شانس آنها در لیگ قهرمانان را هم بالا می دانند. شاید امسال قهرمان لیگ قهرمانان از انگلیس بیاید.
    
    پادشاهی ونگر در آرسنال به پایان می رسد
    بعد از اینکه فصل گذشته آرسنال موفق شد در جام حذفی قهرمان شود، حضور آرسن ونگر روی نیمکت این تیم یکسال دیگر تمدید شد. اما با نتایج امسال توپچی ها دیگر باید مطمئن شد که این فصل آخر حضور پیرمرد فرانسوی در لندن است. او امسال هم بعید است سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند و همین یعنی پایان کار ونگر در سال ۲۰۱۸٫ 
    
    جام سری آ به ناپل می رود
    دیگر چشم مان به قهرمانی یوونتوس در ایتالیا عادت کرده. اما نبرد قهرمانی امسال کاملا چهره متفاوتی گرفته. اینتر و ناپولی هفته ها بالاتر از یوونتوس قرار داشتند و هنوز هم جزو مدعیان اصلی فتح جام هستند. پیش بینی ما این است که شاگردان ساری جام را به ناپل می برند و پادشاهی یوونتوس در سری آ به پایان می رسد.
    
    کونته به ایتالیا باز می گردد
    تا لحظه تنظیم این گزارش، چلسی در رده دوم جدول قرار دارد. تیمی که سال گذشته قهرمان لیگ جزیره شد امسال از شانس زیادی برای دفاع از قهرمانی اش برخوردار نیست. سیتی فاصله را حسابی زیاد کرده و همین لندن نشینان طرفدار چلسی را نگران. پیش بینی ما این است که او امسال کار رفتنش به ایتالیا را قطعی می کند و حتی شاید تا قبل از اتمام فصل از سمتش استعفا دهد. مقصد بعدی او هم تیم ملی ایتالیاست: تیمی که نبودش در جام جهانی خیلی آزار دهنده است.
     
    
    تنیس 
مردان: راجر فدرر 
    فدرر امسال می تواند در بین تنیسورهای مرد دنیا آقایی کند. او امسال بیستمین گرنداسلمش را فتح خواهد کرد. باتوجه به فرم خوبی که در سال ۲۰۱۷ داشت، هیچ دلیلی ندارد که فدرر نیمی از گرنداسلم های امسال را فتح نکند. پبش بینی ما این است که فاتح رقابت های جایزه بزرگ استرالیا و ویمبلدون خواهد شد.
     
    زنان: سرنا ویلیامز
    ۲۰۱۸ سال بازگشت بهترین تنیسور زن تاریخ به زمین است. او که فصل ۲۰۱۷ را به دلیل بارداری از دست داد حالا می تواند دوباره به ورزش حرفه ای برگردد. او فقط یک گرنداسلم از مارگارت کورت کمتر دارد و حتما برای شکستن رکورد او آرزوهای زیادی در سر می پروراند. پیش بینی ما این است او نه تنها رکورد ۲۴ گرنداسلم مارگارت را می زند بلکه به رکوردهای بیشتری هم می رسد.
     
    
    فرمول یک
    لوییس همیلتون همچنان ادامه می دهد
    فصل پیش خیلی ها برای لوییز همیلتون کری خواندند اما او با اقتدار قهرمان فرمول یک شد. این فصل هم پیش بینی برخی این است که وراشتپن یا وتل برای او دردسرساز می شوند. اما باتوجه به موتور فوق العاده مرسدس و البته هوش بالای این پسر انگلیسی، شک نکنید که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، فرمول یک ۲۰۱۸ هم به لوییس می رسد.
    

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *