پیشنهاد سریال؛ The Little Drummer Girl

یکی از بهترین سریال‌هایی که در چندوقت اخیر دیدم The little Drummer Girlبود که ظاهرا فارسی‌اش می‌شود «دخترک طبل‌زن». یک سریال جمع‌وجور و خوش‌ساخت که تنها ۶ اپیزود دارد و براساس رمان جان لوکاره نوشته شده. ژانر سریال درام هیجان‌انگیز است و جان می‌دهد برای کسانی که سریال ‌های جاسوسی را دوست دارند. ماجرا در دهه ۷۰ میلادی می‌گذرد. جایی که موساد برای از بین بردن مخالفان فلسطینی‌اش به دنبال رخنه در شبکه آنهاست. کورتز(با بازی مایکل شنون) به عنوان یکی از سران موساد، طرح بلندپروازانه‌ای دارد که برای اجرایی شدنش باید یک دختر موبلند انگلیسی به دام بیفتد و قبول کند تا نقش جاسوس را بازی کند. سریال پر است از طعنه و کنایه به شکل‌گیری اسرائیل. ماموران موساد وقتی می‌خواهند چارلی(با بازی Florence Pugh که پیش‌تر در فیلم لیدی مکبث نقش یک را بازی کرده بود) آموزش بدهند، مجبور می‌شوند نقش فلسطینی‌ها را برای او بازی کنند و جملات اعتراضی علیه صهیونیست‌ها را خودشان به زبان بیاروند.

سریال البته یک داستان احساسی و عشقی پرکشش را هم در دل خود روایت می‌کند که حتما شما را همراه خواهد کرد. عشق بین چارلی و ماموری که او را به دام انداخته؛ Alexander Skarsgård که پیش‌تر او را در نقش شوهر نیکل کیدمن در سریال Big Little Lies دیده بودیم.

چارلی، دخترکی که طعمه موساد می‌شود، وقتی به کمپ فلسطین می‌رود، دچار تردیدهای فراوانی برای ادامه ماموریتش می‌شود که همین داستان را جذاب‌‌تر می‌کند.


شاید جالب‌ترین سکانس سریال جایی باشد که اسرائیلی‌ها می‌خواهند چارلی را وادار به جاسوسی برای موساد بکنند. جایی که به او می‌گویند ما می‌دانیم داستانی که تودرباره زندگی‌ات می‌گویی دروغ است. نه از پدر خلافکارت بدت می‌آید و نه بخاطر مشکلات مالی از دانشگاه اخراج شدی. تو بخاطر رابطه نامشروع در دانشگاه اخراج شدی ولی این داستان‌های دراماتیک را از خودت در می‌‌آوری تا در مصاحبه‌های کاری از آن استفاده کنی. تو داستانی رو می‌گی که بیشتر بهت بخوره و ما این رو دوست داریم. چون ما مثل هم هستیم.


سریال را شبکه BBC انگلیس و AMC آمریکا با مشارکت یکدیگر ساخته‌اند و فیلمبرداری‌اش در یونان، انگلیس و چک صورت گرفته.

2 Comments

 1. مهسا
  2018/12/03
  Reply

  پیشنهاد میکنم سریال مدیر شب رو هم که براساس رمان لوکاره است ببینی.

  • rasoulmajidi
   2018/12/04
   Reply

   بله گذاشتم در لیست تماشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *