7 برداشت از بازی پرسپولیس – صنعت نفت

1

محمدحسین کنعانی‌زادگان در اولین بازی‌ای که در ترکیب ثابت پرسپولیس قرار داشت، یک گل سه امتیازی برای این تیم به ثمر رساند. شوت از راه دور شماره 6 پرسپولیس در دقیقه 57 با اینکه مهارشدنی به نظر می‌رسید، روی اشتباه دروازه‌بان صنعت نفت آبادان، به تور دروازه چسبید تا مدافع سرخ‌ها خوشبخت‌ترین مرد روی زمین باشد. کمتر کسی فکر می‌کرد شماره 6 پرسپولیس که زمانی تن بازیکنانی مثل کریم باقری بود، در تن کنعانی‌زادگان هم جادو کند. حالا با این گل، کالدرون کار سختی برای انتخاب دو مدافع میانی بازی دربی خواهد داشت؛ سیدجلال، شجاع یا کنعانی‌زادگان؟


2

کالدرون نسبت به بازی قبلی پرسپولیس مقابل تراکتور، 5 تغییر در ترکیب تیمش داده بود. یکی از آنها -بیرانوند- اجباری بود اما بقیه تغییرها کمی عجیب به نظر می‌رسید. سرمربی آرژانتینی در خط دفاع 2 تغییر اساسی داده بود؛ محمد کنعانی‌زادگان جایگزین سیدجلال حسینی شده بود و محمد انصاری در پست دفاع چپ جای محمد نادری را گرفته بود. در خط میانی امید عالیشاه نیمکت‌نشین شده بود و بشار رسن به جایش بازی می‌کرد. در خط حمله هم جونیور برزیلی برای اولین‌بار به صورت فیکس بازی می‌کرد تا وحید امیری نیمکت‌نشین شود. در آنسو تیم نفت تنها یک تغییر در تیمش ایجاد کرده بود.


3

پرسپولیس برای اولین‌بار در این فصل با سیستم 2-4-4 بازی کرد. تا قبل از این کالدرون تیمش را با آرایش 1-4-1-4 به زمین می‌فرستاد که در فاز حمله به روش 3-3-4 تغییر شکل می‌داد. این سیستم در نیمه اول به هیچ عنوان جواب نداد و ناهماهنگی بازیکنان در دو بازی اول بیشتر هم شده بود. سؤال مهم حالا این است که کالدرون برای دربی می‌خواهد با چه شیوه‌ای بازی کند؟ بازی با یک مهاجم نوک یا دو مهاجم؟


4

نیمه اول بازی یک نمایش کاملاً خواب‌آور بود. غیر از 2 دقیقه اول و 2 دقیقه پایانی، تماشاگران از تماشای این نیمه لذت نبردند. شاید جالب‌ترین لحظه نیمه اول برای تماشاگران تلویزیونی، طعنه پیمان یوسفی، گزارشگر بازی به همکارش سرهنگ علیفر بود. او زمانی که دوربین روی سیدجلال نیمکت‌نشین آمد، گفت: «همونطور که می‌بینید سیدجلال همچنان پیراهن پرسپولیس‌رو به تن داره و همچنان هم در خط دفاع بازی می‌کنه.»


5

کالدرون خیلی زود به ترکیب تیمش دست زد تا مشخص شود حتی خودش هم از تغییراتی که داده راضی نیست. در دقیقه 52 بشار رسن که روز خوبی را سپری نکرده بود، حای خودش را به وحید امیری داد. نیمکت‌نشینی امیری از همان اول کمی عجیب بود چون کالدرون پیش از فصل اعتقاد خاصی به او داشت و با اصرار سرمربی آرژانتینی بود که امیری دوباره قرمزپوش شد. دیگر تغییر کالدرون که نسبتاً زود رخ داد، تعویض مهاجم برزیلی جوان با امید عالیشاه بود. جونیور در اولین بازی‌ای که به صورت فیکس به میدان رفت اصلاً نتوانست انتظارها را برآورده کند و آنقدر ضعیف ظاهر شد که حتی کالدرون هم نتوانست تا دقیقه 90 او را در ترکیب تاب بیاورد. تعویض سوم هم به آوردن محمد نادری اختصاص داشت. نادری که نیمکت‌نشینی‌اش دور از انتظار بود در همان بدو ورود، سمت چپ پرسپولیس را شور و حال دیگری بخشید.


6

علی علیپور یکی از روزهای بد خودش در پرسپولیس را سپری کرد. او که از ابتدای فصل افت کرده در بازی دیشب چندین و چند موقعیت را از دست داد. علیپور اگر کمی دقت می‌کرد می‌توانست یک پیروزی پرگل را نصیب کالدرون و هواداران کند اما در بازی صنعت نفت نشان داد نه از نظر ذهنی و نه از نظر فیزیکی با روزهای اوج خودش قابل مقایسه نیست.


7

از این بازی استقبال چندانی نشده بود. طبیعی هم بود بازی در روز دوشنبه نباید هم خیلی ورزشگاه را پر کند. با این همه همین بازی هم می‌توانست پرتماشاگرتر باشد. دیروز حدود سه هزار هوادار پرسپولیسی به دلیل نخریدن بلیت به صورت الکترونیکی از ورود به ورزشگاه بازماندند. این برای اولین بار بود که یگان ویژه اجازه نمی‌داد تماشاگران بدون بلیت به ورزشگاه بروند. در دو هفته ابتدایی لیگ یگان ویژه در دقیقه 90 کوتاه آمده بود و هواداران مشتاق را به ورزشگاه راه داده بود اما این بار از طریق بلندگو از هواداران بی‌بلیت می‌خواست تا به قانون احترام بگذارند و ورزشگاه را ترک کنند یا به سمت ورزشگاه 12 هزار نفری بروند و بازی را از طریق مانیتور نصب شده در آنجا تماشا کنند. با این اوصاف هواداران باید آگاه باشند که در دربی و سایر بازی‌های لیگ هم اوضاع از همین قرار است و دیگر خبری از مماشات مقامات امنیتی نیست. بلیت را باید از قبل و در اینترنت خریداری کنید!

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *