5 نکته از 5 مدعی لیگ

1

برخلاف تصور، پرسپولیس کالدرون همچنان راه پرسپولیس برانکو را می‌رود؛ پیروزی‌های اقتصادی و نزدیک. کالدرون در این 3 هفته دو پیروزی یک بر صفر به دست آورده و یک باخت هم در تبریز دشت کرده و حالا با 6 امتیاز در رده چهارم است. این تیم هنوز نتوانسته در خط حمله به یک هارمونی مشخص برسد و در 180 دقیقه بازی تنها 2 گل به ثمر رسانده. آماری که برای پرسپولیس اصلاً جالب نیست. مخصوصاً وقتی یک آرژانتینی هدایت این تیم را برعهده دارد. سرخ‌ها با این وضعیت اصلاً کار آسانی در دربی روز یکشنبه نخواهند داشت.


2

واقعیت این است که استقلال تا به این جای لیگ اصلاً در حد و اندازه‌های یک تیم مدعی ظاهر نشده. نام و رسم آنها همچنان بزرگتر از کیفیت فوتبالی است که ارائه می‌دهند و همین هواداران پرشمار این تیم را آزار می‌دهد. تیم استراماچونی هنوز موفق به کسب برد نشده و در 3 بازی تنها 2 گل به ثمر رسانده. استقلال البته کمی هم بدشانس بوده و از داوری هم ضربه خورده اما کیفیت فوتبالی هم که ارائه می‌دهد اصلاً باب میل نیست. سرمربی ایتالیای فعلاً چیز خاصی رو نکرده و همه منتظر عملکرد او در دربی
تهران هستند.


3

سه بازی، سه پیروزی و 9 امتیاز. فصل از این بهتر برای تیم شهرخودرو نمی‌توانست آغاز شود. مشهدی‌ها حالا نه تنها صدر جدول را در اختیار دارند بلکه چشمنواز هم بازی می‌کنند و همین فوتبال ایران را امیدوار به ظهور یک قطب تازه کرده. آنها در بازی این هفته‌شان بیش از 400 پاس به هم دادند که حدود 80 درصد آنها سالم به مقصد رسید. همین بازی روی زمین است که فعلاً باعث یکه‌تازی شهر‌خودرو شده. شاگردان یحیی گل‌محمدی جمعه این هفته در مشهد باید به مصاف فولاد خوزستانی بروند که یکشنبه موفق شد سپاهان را متوقف کند. بازی سختی خواهد بود.


4

پیش از شروع لیگ امسال، تراکتور یکی از مدعیان اصلی جام بود. در 3 بازی ابتدایی هم هرگز تن به شکست نداده اما هنوز در قامت یک مدعی حاضر نشده است. آنها تنها یک برد -مقابل پرسپولیس- کسب کرده‌اند که البته برد مهمی بود اما دو مساوی مقابل نفت مسجد سلیمان و ذوب آهن آنها را از کورس دور انداخته. مسأله مهم برای تبریزی‌ها این است که تیم دنیزلی برخلاف تصور اصلاً چشمنواز ظاهر نشده و در 3 بازی تنها یک گل به ثمر رسانده! پرشورها جمعه با گل‌گهر بازی دارند و به گرفتن 3 امتیاز امیدوارند.


5

سپاهان امیر قلعه‌نویی این هفته بالاخره امتیاز از دست داد؛ در اهواز و مقابل فولاد جواد نکونام. سپاهان -به همراه تراکتور- تنها تیم لیگ است که هنوز گلی دریافت نکرده. خط دفاعی خوب همیشه یکی از مؤلفه‌های تیم قهرمان است و زردهای اصفهانی از این مزیت بهره می‌برند. در بازی این هفته هم فولاد هرگز نتوانست حتی شوتی به سمت دروازه سپاهان شلیک کند و همین نشان از صلابت تیم ژنرال دارد. سپاهان جمعه با تیم نفت مسجد‌سلیمانی بازی دارد که در 3 بازی ابتدایی‌اش (از جمله بازی با تراکتور و استقلال)  هرگز نباخته.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *