داستان خانواده ویلیامز

۳۱ سال پیش وقتی ماریا داشت از فنس‌های جداکننده مرز مراکش و اسپانیا در شهر ملیا در جنوب اسپانیا می‌گذشت، هیچوقت فکرش را نمی‌‌کرد روزی انقدر در کشور جدید جا بیفتد که در مهم‌ترین مسابقات قاره حرف از او زده شود. پسرش نیکو حالا ستاره مسابقات است و اتفاقا تاثیرش روی تک گل بازی ایتالیا – اسپانیا را تقدیم به مادرش کرده: «این می‌تونه هدیه خوبی برای مامانم باشه.»

خانواده ویلیامز ۳ دهه پیش غنا را ترک کردند و پای برهنه از صحرای بزرگ آفریقا گذشتند تا به شمال این قاره برسند. آنها در ابتدا می‌خواستند به انگلیس بروند تا اینکه یکی از نزدیکان‌شان آنها را متقاعد کرد زندگی در اسپانیا راحت‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. پس آنها وارد ملیا شدند که مراکشی‌ها اعتقاد دارند شهری‌ست متعلق به آنها ولی در واقع زیر نظر اسپانیایی‌هاست و دارای حکومتی خودمختار است. آنجا از فنسی ۱۰ متری بالارفتند و چندی بعد در ایالت باسک بودند. نیکو و ایناکی همانجا به دنیا آمدند.

ایناکی برادر بزرگ‌تر که متولد سال ۱۹۹۴ است، ترجیح داده برای تیم ملی غنا بازی کند ولی نیکو راهی تیم لاروخا شده. ۱۰ سال پیش که برادر بزرگ‌تر به ترکیب اتلتیک بیلبائو راه یافت، برخی به اشتباه فکر می‌کردند این باشگاه سیاست عدم استفاده از بازیکنان غیرباسکی را کنار گذاشته که فوتبالیستی سیه‌چرده و غنایی وارد ترکیبش شده ولی باید گفت اتلتیک بیلبائو هنوز هم فقط بازیکنانی را جذب تیمش می‌کند که در ایالت باسک به دنیا آمده‌اند و قانونا ایناکی و نیکو ویلیامز هم باسکی محسوب می‌شوند.

نیکو حالا توجه تیم‌هایی مثل آرسنال و چلسی را به خودش جلب کرده. حتی لیورپول آرنه اسلوت هم به فکر جذب او افتاده. اسلوت از دیاز راضی نیست و می‌خواهد گوش چپ بهتری داشته باشد. بنظر خرید این وینگر جوان هم اصلا کار سختی نیست. بند فسخ قرارداد او تنها ۵۵ میلیون یورو است و به راحتی می‌شود قراردادش با اتلتیک بیلبائو را فسخ کرد. شاید بارسا هم اگر مشکلات مالی نداشت به سمتش می‌رفت. به خصوص که او با لامینه یامال بسیار دوست است و هردو این شب‌ها در آلمان در یک اتاق می‌خوابند.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *