منچسترسیتی چطور تاتنهام را شکست داد؟

نفس‌گیر، نفس‌گیر، نفس‌گیر…

سخت، سخت، سخت…

درست مثل کاری که دارد منچسترسیتی در فوتبال انگلیس انجام می‌دهد؛ حتی منچستریونایتد فراموش‌نشدنی سرالکس فرگوسن هم نتوانسته. لیورپول افسانه‌ای دهه هشتاد هم نتوانسته. هیچ تیمی در تاریخ فوتبال انگلیس نتوانسته ۴ بار پشت سرهم قهرمان لیگ شود و حالا منچسرسیتی پپ گواردیولا در آستانه کسب این افتخار است. تنها کافی‌ست یکشنبه در اتحاد وست‌هم یونایتد را شکست دهند.

 

قبل از بازی یکی از هواداران تاتنهام در بیرون از ورزشگاه گفته بود: «حاضرم مادرم را بفروشم ولی آرسنال قهرمان نشود.» بازیکنان تاتنهام و آنژه پوستکگلو اما حاضر به چنین کاری نبودند. آنها آمده بودند تا ببرند. حتی با اینکه برخی از هواداران موقع گل اول هالند سرود شادی سر داده بودند. تاتنهام کار را برای تاتنهام سخت کرده بود. حتی همراه با خشونت کرده بود. سیتی خون داد تا برد.

 

پپ که می‌دانست مدل بازی تاتنهام بدین شکل است که دو دفاع چپ و راستش عادت دارند پست‌شان را ترک کنند، از کایل واکر و یوشکو گواردیول خواسته بود تا تاجایی که می‌توانند بالا بازی کنند. فکر خوبی بود. پپ با اینکه می‌دانست تاتنهام بسیار از بالا پرس می‌کند، حاضر نشده بود به بازیکنانش بگوید بازیسازی از عقب زمین را کنار بگذارند. تاتنهام در پرس بالا واقعا خطرناک بود و حرفه‌ای.

 

وقتی ادرسن دچار مشکل شد، خودش اصلا نمی‌خواست تعویض شود ولی پپ که دیده بود عصبی شده، او را تعویض کرد. تصمیم پر ریسکی بود. دروازه‌بان برزیلی اصلا این تعویض را خوش نداشت. عصبانی بود ولی پپ نشان داد تصمیم درستی گرفته. اورتگا چندین بار و به خصوص روی تک به تک سون عالی کار کرد تا مشخص شود موفقیت‌های از پی تصمیمات سخت بدست می‌آیند.

 

حالا یک یکشنبه داغ در انتظار ماست. هنوز کار تمام نشده. آنتونیو مهاجم وست‌هم چند هفته پیش گفته بود اگر کار به هفته آخر بکشد، نمی‌گذارند سیتی قهرمان شود و خیال هواداران آرسنال از این بابت آسوده باشد. اما آیا واقعا اینگونه است؟ آیا هواداران آرسنال(و لیورپول و یونایتد و چلسی) خیال‌شان از بابت یکشنبه راحت است؟

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *